Latvijas nacionālā hokeja izlase otrdien astotdaļfināla spēlē nespēja kvalificēties olimpiskā hokeja turnīra ceturtdaļfinālam. Mūsu komanda izšķirošajā mačā ar rezultātu 2:3 piekāpās Dānijas komandai.

Šajā spēlē 150. maču Latvijas izlases rindās aizvadīja Dinamo Rīga kapteinis Lauris Dārziņš. Pēc spēles pret Slovākiju izlaišanas un traumas sadziedēšanas 37 gadus vecais Dārziņš pret Dānijas komandu izcēlās ar diviem vārtiem. Kopumā šajās olimpiskajās spēlēs Dārziņa rēķinā četri (2+2) punkti. 

Pēc spēles ar Dānijas izlasi Dārziņš paziņoja par karjeras beigām Latvijas izlases sastāvā:
Šī bija mana pēdējā spēle izlasē kā hokejistam, bet runu neesmu sagatavojis. Vakar gāju gulēt ar domu, ka bagāžā būs vēl pārītis spēļu, šorīt cēlos un gatavojos spēlei, tāpēc runu negatavoju, bet šī bija noslēdzošā spēle izlasē.

Latvijas izlases sastāvā Dārziņš aizvadījis kopumā 150 spēles, kuru laikā guva 50 vārtus un izdarīja 49 rezultatīvas piespēles partneriem.

Tāpat šajā olimpiādē Latvijas sastāvā tika iekļauti vēl astoņi Dinamo Rīga hokejisti: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Patriks Ozols, Kristaps Zīle, Nikolajs Jelisejevs, Mārtiņš Karsums, Gints Meija un Daniels Bērziņš.

Dinamo Rīga spēlētāju statistika olimpiskajās spēlēs:

Lauris Dārziņš: 3 spēlēs 4 Punkti (2+2);
Oskars Cibuļskis: 4 spēlēs 2 punkti (0+2);
Nikolajs Jelisejevs: 4 spēlēs 1 vārtu guvums;
Gints Meija: 4 spēlēs 1 rezultatīva piespēle;
Kristaps Zīle un Ralfs Freibergs: 4 spēlēs bez punktiem;
Patriks Ozols: 2 spēlēs 0 punkti;
Daniels Bērziņš un Mārtiņš Karsums nenospēlēja nevienu spēli.

Publicēts